Site Haritası

simsek5

Çevre

Şimşek Ambalaj, olağanüstü kullanım avantajlarını tabiatında barındıran çevre dostu teneke ambalajın kamuoyu bilinciyle tüketimini arttırmak için, raflarda yer alan ürünlerin kusursuz ve üstün kalitede olması ve öncelikle kalitede rekabet edilmesi gerektiğine inanmaktadır. Ancak bu durumda, alternatif ambalajlara yönelimler azalacak ve doğaya geri dönüşümü hızlı olan çelik kutular sayesinde, ülke kaynakları daha ekonomik ve verimli kullanılacaktır.

  

KULLANIM AVANTAJLARI

Çevre Dostudur

Doğada çok kısa sürede yok olur. Geri dönüşüm hızından dolayı, karbondioksit (CO²) yayılması azalacağından doğa ve çevre korunur.

Geri Dönüşüm, Tekrar Kullanım ve Sürdürülebilirlik

Özelliğini ve değerini kaybetmeden defalarca, sonsuz %100 geri dönüşüm sağlar. Tekrar kullanılabilir olmasından dolayı hammadde ve enerji kullanımını önemli ölçüde azaltarak gelecek nesiller için doğal kaynakların korunmasını ve verimli kullanılmasını sağlar. 2006 yılı verilerine göre çelik kutular, Avrupa’ daki herhangi bir ambalaj malzemesine göre % 66 oranı ile en yüksek geri dönüşüme sahip materyallerdir. Bu oran son 10 yılda iki katına çıkmıştır.

Ekonomiktir

Taşıma, istifleme, depolamada sağladığı kolaylıklardan dolayı zaman, enerji, işçilik ve alandan tasarruf edilir.

Manyetik özelliğinden dolayı geri dönüşüm sürecinde ayrıştırma ve toplama işlemleri çok kolay, verimli ve ekonomik yapılır.

% 100 hurdadan yapılmış çelik, işlenmemiş hammaddeden yapılmış çelikten % 75 oranında daha az enerji kullanır. Kalınlık ve sertlik değerleri değiştirilerek maliyet avantajı sunar, dolayısıyla daha az hammadde kullanıldığı için doğal kaynaklar korunur. (Bazı teneke ambalajlar, son 20 yılda çelik üretim teknolojisinin gelişimi sonrasında taşıma direnci korunarak, % 33’ lere varan oranlarda hafifletilmiştir.)

Koruyucu ve Güvenlidir

Ambalajlanan ürünün vitamin seviyesini, orijinal tadını, tazeliğini; güneş ışınları, rutubet, kir, koku, oksijen, bakteri ve parazitler gibi dış etkenlerden koruyarak insan sağlığına zarar vermez.

Sağlam, dirençli ve darbelere dayanıklı, nakliye esnasında kırılmaz. Ürün için çok daha güvenlidir. İkinci bir paketlemeye daha az ihtiyaç duyar.

Marka tanıtımını ve farkındalığını artırır Uygulanan üstün kaliteli baskı teknikleri sayesinde, ürünün raftaki marka tanıtımını ve farkındalığını artırarak, satın alma kararlarında etkili olur.

Kullanışlıdır

Ocak ve fırında yüksek ısıda kullanılabilir. Buzlu ürünlerin serinliğini korur.

cevre